Galeria » „Szopki krakowskie - narodowa tradycja”. UNESCO - konkurs dzielnicowy - luty 2019r.

Przedszkole 422 wraz z Zespołem bielańskich przedszkoli (39, 236, 340, 341, 328, 327, 307, 422, 306, 334) w styczniu zorganizowało konkurs pt. „Szopki krakowskie - narodowa tradycja”.Niematerialne dziedzictwo kulturowe na liście Światowego Dziedzictwa Unesco.

To niezwykłe przedsięwzięcie stanowiło kanwę do zorganizowania uroczystego rozstrzygnięcia ogłoszonego konkursu. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Grzegorz Pietruczuk - burmistrz dzielnicy Bielany, Pani Zofia Gajewicz - naczelnik wydziału oświaty i wychowania, Pani Małgorzata Herbich - koordynatords. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO, inspektorzy wydziału oświaty i wychowania. Oczywiście nie zabrakło również laureatów (wykonawców) wspaniałych dzieł sztuki, jakimi były krakowskie - a w zasadzie „warszawskie, bielańskie” - szopki.
Na konkurs wpłynęły 62 prace, wykonane przez dzieci wraz z nauczycielami jak również z rodzicami. Były to prace indywidualne, grupowe, zespołowe.

W konkursie wzięło udział ponad 200 dzieci z bielańskich przedszkoli.

Wszystkie prace zasługują na wysokie wyróżnienia i nagrody. Każda z prac to prawdziwe dzieło sztuki, skrupulatnie i misternie wykonane.