Afryka Sawanna - Tydzień UNESCO - gr. IV i V

Galeria » Afryka Sawanna - Tydzień UNESCO - gr. IV i V

Podczas afrykańskiego tygodnia UNESCO grupa Biedronek i Niedźwiadków wyruszyła ścieżkami sawanny przez Tanzanię, Kenię, Sudan, Liban, Etiopię, Somalię, Erytreę, Kamerun i Mali. Dzieci poznały klimat, roślinność, zwierzęta, kulturę mieszkańców i obiekty ze swoich stref klimatycznych wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Poznały charakterystyczne cechy krajobrazu sawanny i jej mieszkańców Masajów. Dużo rozmawialiśmy także o samej Afryce, dzieci oglądały prezentacje oraz filmy edukacyjno - przyrodnicze, stworzyły mapę myśli, słuchały muzyki afrykańskiej, poznały smaki owoców egzotycznych. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z Afryką: maski afrykańskie, bębenki, ozdoby oraz malowały farbami krajobrazy sawanny. W grupie Niedźwiadków przeprowadzone zostały przez Panią Magdalenę Uszyńską warsztaty plastyczne pt. „Zwierzęta sawanny”, za które serdecznie dziękujemy.