MOTYLKI

Grupy » MOTYLKI

" Motylki" to już trochę starsze przedszkolaki - gr.II. Nasi podopieczni mają 4 lata.W ciągu dnia przebywają pod opieką ( pracujących na zmianę) dwóch  nauczycielek  i opiekunki grupowej. 

 Czterolatki są z natury wesołe, pogodne, ciekawe otaczającego je świata. Chcą dużo wiedzieć i umieć, ale nie wszystko jeszcze potrafią. Wspieranie ich w dalszej adaptacji do przedszkola oraz pokazywanie przyjemności ze wspólnej zabawy, to "zadanie" starszych kolegów, z którymi "Motylki" mają częsty kontakt - Panie dyskretnie wspierają ich działania, podsuwają pomysły, wykorzystują indywidualne predyspozycje każdego dziecka. W II grupie każdy czuje się ważny :)

W pracy z dziećmi stosujemy atrakcyjne metody oparte na zabawie, samodzielnym działaniu, doświadczeniu (Pedagogika zabawy, Edukacja matematyczna E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Metody twórcze Orffa i Labana, Ruch rozwijający W. Sherbone). Proponujemy dzieciom ciekawe zajęcia, odpowiednio dobierając do wieku i predyspozycji ich tematykę i czas trwania. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci: umysłowy, emocjonalny, społeczny, fizyczny. Dzieci aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola: oglądają i przygotowują przedstawienia , biorą udział w konkursach, akcjach charytatywnych, wyjeżdżają na pierwsze wycieczki. Są już samodzielne, więc wolny czas spędzają zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W sali mają dobrze przygotowane kąciki tematyczne: plastyczny, przyrodniczy, techniczny z klockami i samochodami, edukacyjny z grami i układankami, czytelniczy oraz „lalek” do zabawy
w dom.

„Motylki” mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach dodatkowych : rytmika, gimnastyka,j.angielski,plastyka, w razie potrzeby zajęcia z logopedą.
W "Motylkach" dzieci leżakują  - odpoczynek daje dzieciom możliwość zregenerowania sił po aktywnym udziale w zajęciach. Staramy się otoczyć dzieci domowym ciepłem i rodzinną atmosferą. Wspieramy w nawiązywaniu i pielęgnowaniu przyjaźni. Naszym celem jest wychowanie dzieci samodzielnych, szczęśliwych, radosnych i dobrze przygotowanych do dalszej edukacji.