Wycieczka Jeżyków do Straży Pożarnej - 24.05.2019r.

Galeria » Wycieczka Jeżyków do Straży Pożarnej - 24.05.2019r.

24 maja dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w wycieczce do Straży Pożarnej.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody, sprzęt pożarniczy oraz strój strażaka. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji i zainteresowania wzbudził prezentowany sprzęt, np. do rozcinania samochodów oraz  robot – do zadań specjalnych.

Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Niezapomnianym przeżyciem była też możliwość obejrzenia wozu strażackiego od środka.

Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Panowie strażacy opowiedzieli też dzieciom o tym,  jakie zachowania mogą być niebezpieczne i wywołać pożar.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.